Program - 2012 | Žilina - Mestské divadlo Žilina

Mestské divadlo Žilina

Horný val 3, 010 01 Žilina

20:00 / V. Klimáček BEAT (každý má svoj rytmus) / Po predstavení diskusia s hercami

Inscenácia Beat (každý má svoj rytmus) je situovaná do osemdesiatych rokov minulého storočia a prináša osobné svedectvo o dobe, ktorú sme vtedy všetci smiešne, trápne, ale zároveň citovejšie a naozajstnejšie žili. Hlavnou témou inscenácie je emigrácia – na jednej strane tichá, vnútorná, na druhej tá skutočná, z ktorej už niet návratu.

Hrajú: A. Čonková, A. Hulmanová, I. Kubáčková, K. Sihelská, B. Bačo, J. Dobrík, M. Geišberg a. h., D. Heriban a. h., M. Režný, J. Vitos a. h.; Réžia: E. Kudláč

22:00 / Koncert Dana Heribana s kapelou

Počas večera a Noci divadiel bude Mestské divadlo Žilina otvorené aj v zákulisí divadla. Mestské divadlo Žilina bude komunikovať aj program Stanice a Bábkového divadla a poskytne zvýhodnené vstupné pre divákov, ktorí sa zúčastnia Noci divadiel na Stanici a v BDZ.

Rezervácie: marketing@divadlozilina.eu; www.divadlozilina.eu

ĎALŠIE INFO

Viliam Klimáček: BEAT (každý má svoj rytmus)

Réžia: Eduard Kudláč

Inscenácia Beat (každý má svoj rytmus) je situovaná do osemdesiatych rokov minulého storočia a prináša osobné svedectvo o dobe, ktorú sme vtedy všetci smiešne, trápne, ale zároveň citovejšie a naozajstnejšie žili. Ako uviedol v bulletine k inscenácii jej autor Viliam Klimáček: „Viac sme čítali a z toho mála, čo sme dokázali nasať cez knihy, zahraničné rádiá a viedenskú televíziu, pretože internet vtedy u nás nebol, sme hodiny dokázali debatovať o politickej situácii vo svete, ktorá bola výrazne odlišná od tej oficiálnej, prezentovanej vtedajšími štátnymi médiami. Požičiavali sme samizdatové knihy, počúvali zakázanú hudbu, jednoducho bol to nejakým spôsobom, a ja za tým neľutujem, určite čas duchovnejšieho hľadania.“ Hlavnou témou inscenácie je emigrácia – na jednej strane tichá, vnútorná, na druhej tá skutočná, z ktorej už niet návratu. Pretože vytriezvenie zo socialistickej ilúzie, že na Západe to všetko funguje inak, naozaj bolelo. Dojemná tragikomédia Beat v charakteristickom režijnom rukopise Eduarda Kudláča je plná typického Klimáčkovského humoru. Každá postava má v nej neodolateľný bigbeatový rytmus.

Účinkujú: Anna Čonková, Anna Hulmanová, Ivana Kubáčková, Kristína Sihelská, Branislav Bačo, Ján Dobrík, Marek Geišberg a. h., Daniel Heriban a. h., Michal Režný, Jaroslav Vitos a. h.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

       Tlačová agentúra Slovenskej republiky      www.pravda.sk     Kod INFORMAČNÝ MAGAZÍN BRATISLAVY    citylife.sk    Bratislavské kultúrne a informačné stredisko   bratislavske noviny   kam do mesta