Program - 2017 | Bátovce

Divadlo Pôtoň

Bátovce 358

Rezervácie: 036 630 8300, divadlo@poton.sk

www.poton.sk

 

Program:

 

Pecha Kucha Night Bátovce, vol. 4
18:00 19:40

Zámerom PECHA KUCHA NIGHT BÁTOVCE (PKN) je podporovať a prezentovať zaujímavé organizácie a podujatia, najmä tie, ktoré prebiehajú na báze občianskych a komunitných aktivít. Priestor však budú mať aj zaujímavé projekty a osobnosti zo súkromného sektora, ktoré okrem svojej podnikateľskej činnosti vytvárajú pridané hodnoty smerom ku kultúre, umeniu, tradíciám, špecifickej gastronómii či remeslu. PKN Bátovce sa sústredí najmä na regióny Tekova a Hontu, avšak každá edícia bude doplnená o projekty a osobnosti s celoslovenským, prípadne medzinárodným presahom. Táto línia PKN bude z hľadiska dramaturgie líniou nových impulzov, motivácií a pozitívnych príkladov, ako sa dajú veci robiť lepšie.

Čo je Pecha Kucha?

Keď architekti zo štúdia Klein Dytham v Tokiu zakladali formát Pecha Kucha, išlo im o to, aby si pravidelne a v skratke vymenili s kolegami a priateľmi od dizajnu a umenia novinky o projektoch, na ktorých robia. Medzitým sa 20 obrázkov x 20 sekúnd rozšírilo do celého sveta, do stoviek miest.

Pecha Kucha 20×20 je jednoduchý a zábavný formát prezentácie, počas ktorého prezentujúci komentuje 20 obrázkov, každý z nich po 20 sekúnd. Prezentácia beží automaticky, prezentujúci nemá možnosť ovplyvniť čas ani meniť už odsúhlasené poradie snímkov. Projekt PECHA KUCHA na Slovensku úspešne funguje v Bratislave, Košiciach, Nitre, Žiline, Poprade, Prešove a v Trnave. Bátovce sú ôsmym miestom na slovenskej mape Pecha Kucha.

Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu Centrum umenia a kreativity, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Pecha Kucha Night finančne podporila Nadácia ZSE.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

        Logo Rádio Devín     0000s-0003-aktuality-400x210  Kod  Inba.sk   citylife.sk             bratislavaden