Program - 2011 | Žilina - Bábkové divadlo Žilina

Bábkové divadlo Žilina

Kuzmányho 6, Žilina

17:00 – 18:30 Roald Dahl: Akčantyrok

Divadelné predstavenie

Dej predstavenia:

Ide o rozprávku od svetoznámeho autora Roalda Dahla, ktorý napísal také výborné diela pre deti ako Jakub a obrovská broskyňa, Hastroqovci, Čarodejnice, Kamoq obor alebo Charlie a továreň na čokoládu. Dahlovu rozprávku Akčantyrok (Korytnačka) v Bábkovom divadle Žilina režijne pripravili manželia Piktorovci, ktorých deti poznajú ako obµúbenú dvojicu Elá a Hop. Dej rozprávky hovorí o dvoch osamelých ľuďoch pánovi Hoppym a slečne Silverovej, ktorí žijú vedľa seba tak blízko a pritom tak ďaleko. Pán Hoppy tajne obdivuje slečnu Silverovú, ale ona má oči len pre svojho korytnačieho miláčika Alfiho. Ako by mohol pán Hoppy súťažiť s takým súperom! Vymyslí skvelý plán, ktorý si však vyžaduje trochu šikovnosti, veľa trpezlivosti a celú armádu korytnačiek. Našťastie pre všetkých, láska opäť zvíťazí!

Autor: Roald Dahl
Dramaturgia: Peter Palik
Pohybová spolupráca: Ľubomír Piktor
Scénografia: Zuzana Mojžišová – Cigánová
Výber hudby: Ľubomír Piktor
Hudba: Jiří Vyšohlíd
Scenár a réžia: Katarína Aulitisová
Hrajú: Barbora Juríčková, Ján Demko

Vhodné od 3 rokov, dĺľka predstavenia: 50 minút

18.00 – 19.00 Lampiónový sprievod

Lampiónový workshop v Bábkovom divadle a spoločný presun na trati Bábkové divadlo Žilina - Stanica Žilina-Záriečie v sprievode lampiónov.

Organizačná pozn. – Lampióny si môžete zakúpiť a vyzdobiť v Bábkovom divadle, ale môžete si priniesť aj vlastné.

Stanica Žilina-Záriečie

19.00 – 22.00 Posvieťme si na...

Neobyčajný zážitkový divadelný večer. Objavujte v zákutiach Stanice strašidelné bytosti a ich príbehy, vstúpte do našej „virtuálnej“ hry a inšpirujte sa svetlom a tmou, hlavnými postavami večera! Stanica Žilina-Záriečie a Bábkové divadlo Žilina sa stretávajú na jednej trati a prevedú vás ďalej, ako len do divadelného zákulisia.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

       Tlačová agentúra Slovenskej republiky      www.pravda.sk     Kod INFORMAČNÝ MAGAZÍN BRATISLAVY    citylife.sk    Bratislavské kultúrne a informačné stredisko   bratislavske noviny   kam do mesta