Tlačiť

Program

11. 5. Pondelok

sprievodný program
13.00 – 16.00

Divadlo Aréna Bratislava - štúdio
TROJBOJ
Vstup voľný

Focus Srbsko
17.00 – 18.00

Výstavná sieň Slovenskej výtvarnej únie Bratislava
ČLOVEK DIVADLA – MIODRAG TABAČKI / JURAJ FÁBRY – SCÉNOGRAFIA
Vernisáž výstavy
Vstup voľný

hlavný program
19.00 – 21.00

Divadlo Aréna Bratislava – veľká sála
Slávnostné otvorenie festivalu
Štátne divadlo Košice
GIANINA CARBUNARIU: KEBAB
Réžia: Ján Šimko

12. 5. Utorok

sprievodný program
11.00 – 13.00

Univerzitná knižnica Bratislava – prednášková sála
Theory Event
NOVÉ PÍSANIE V SÚČASNOM BRITSKOM DIVADLE (NEW WRITING IN BRITISH THEATRE TODAY)
Prednáška divadelného kritika, teoretika a publicistu Alexa Sierza (UK)
Vstup voľný

hlavný program
16.00 – 17.30, 19.00 – 20.30

Divadlo a.ha Bratislava
ÉRIC-EMMANUEL SCHMITT: EVANJELIUM PODĽA PILÁTA
Réžia: Štefan Korenči

hlavný program
19.00 – 21.30

Divadlo Aréna Bratislava – veľká sála
VILIAM KLIMÁČEK: KOMUNIZMUS
Réžia: Martin Čičvák

13. 5. Streda

sprievodný program
9.00 – 17.00

Pálffyho palác Bratislava
Medzinárodná konferencia: Mobilita umelcov a profesionálov v kultúrnom sektore – možnosti - perspektívy – projekty
Vstup voľný

hlavný program
16.00 – 17.30

Štúdio 12 Bratislava
JÁN ŠIMKO A KOL.: PETRŽALSKÉ PRÍBEHY
Réžia: Ján Šimko

hlavný program
19.00 – 20.00

Divadlo Aréna Bratislava – veľká sála
Mestské divadlo Žilina
SERGI BELBEL: MOBIL
Réžia: Eduard Kudláč

sprievodný program
20.30 – 21.30
Divadlo Aréna Bratislava – festivalový klub
Stretnutie s dramaturgickou radou festivalu
Vstup voľný

14. 5. Štvrtok

Focus Srbsko
11.00 – 13.00

Divadlo Aréna Bratislava – štúdio
Raňajky so srbskou drámou
Vstup voľný

hlavný program
16.00 – 17.15, 19.00 – 20.15

Slovenské národné divadlo Bratislava – Štúdio
Divadlo P.A.T. Prievidza
SLÁVA DAUBNEROVÁ: POLYLOGUE
Réžia: Sláva Daubnerová

Focus Srbsko
19.00 – 20.30

Divadlo Aréna Bratislava – veľká sála
Srbské národné divadlo, Nový Sad
MILENA MARKOVIĆ: LOĎ PRE BÁBIKY
Réžia: Ana Tomović

hlavný program
20.30 – 22.00

Štúdio 12 Bratislava
JÁN ŠIMKO A KOL.: PETRŽALSKÉ PRÍBEHY
Réžia: Ján Šimko

15. 5. Piatok

Focus Srbsko
11.00 – 13.00

Divadlo Aréna Bratislava – štúdio
Theory Event
ÚVOD DO TEÓRIE PERFORMANCE
prednáška teatrologičky Aleksandy Jovicević (IT)
Vstup voľný

hlavný program
16.00 – 17.30, 20.00 – 21.30

A4 – nultý priestor Bratislava
Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica
MICHAL DITTE: TAJOMSTVO DOMU SKUTECKÝCH
Réžia: Iveta Jurčová

Focus Srbsko
19.00 – 21.30

Divadlo Aréna Bratislava – veľká sála
Juhoslovanské činoherné divadlo, Belehrad
BILJANA SRBLJANOVIĆ: BARBELO, O PSOCH A DEŤOCH
Réžia: Dejan Mijač

16. 5. Sobota

sprievodný program
11.00 – 14.00

Divadlo Aréna Bratislava – veľká sála
DRAMATICKY MLADÍ
Najmladšia súčasná slovenská dráma – inscenované čítanie dramatických debutov žiakov a študentov ZŠ a SŠ. Prezentácia 2. ročníka celoslovenského vzdelávacieho projektu Divadelného ústavu.
Účinkujú: najmladší autori dramatických textov na Slovensku z Banskej Štiavnice, Bratislavy, Prievidze, Púchova, Rimavskej Soboty, Revúcej a Žiliny
Koncept: Maja Hriešik a Zuza Ferenczová
Vstup voľný

sprievodný program
15.00 – 17.00

Štúdio 12 Bratislava
SARKOFÁGY A BANKOMATY alebo (kľúčová slovenská) dráma normalizačnej generácie
18 autorov a 16 hier
Vstup voľný

sprievodný program
20.00 – 21.30

Divadlo Aréna Bratislava – veľká sála
ZÁVEREČNÝ CEREMONIÁL
Vstup na pozvánky


RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.